Politikalar

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik Politikamız

Çevreye ve İnsana Saygılıdır

Mustafa Modoğlu Holding sürdürülebilirlik konusunda en iyi uygulamaları teşvik etmeye ve performansını düzenli olarak gözden geçirmeye kendini adamıştır.

Ayrıca, hissedarları ve finans topluluğu, çalışanları, müşterileri, ortakları, tedarikçileri, yerel topluluklar ve genel olarak tüm toplumda olduğu gibi holdingin çeşitli paydaşlarının beklentilerini devamlı gözden geçirmeyi, geliştirmeyi ve analiz etmeyi taahhüt eder.

Holding, insan haklarına saygı, çevrenin korunması, sağlık ve güvenlik, enerji yönetimi ve iklim değişikliği ile mücadele, kaynakların verimli kullanımı, çeşitlilik, fırsat eşitliği, vergi sorumluluğu, çevre kirliliğinin önlenmesi gibi "Mustafa Modoğlu Holding Değerlerine" uygun eylem kılavuzları oluşturur.

Hayata Enerjisini Verir

Mustafa Modoğlu Holding sürdürülebilirliğin, paydaşlarının bakış açısını dikkate alarak, ihtiyaç duyulan kaynakların mevcudiyetini sağlayarak, sürdürülebilirliğin tüm holding işlerine ve organizasyonel seviyelerine entegre edilmesi gerektiğinin bilincindedir. Bu nedenle, şu kriterleri göz önünde bulundurur:
İnsanlara, varlıklara ve çevreye zarar vermemek için faaliyetleriyle ilgili riskleri ve fırsatları yönetmek.

Sera gazı emisyonlarını azaltmak, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmaya yardımcı olmak, güvenli, verimli ve erişilebilir bir enerji arzı sağlamak.

Mevcut yasal gerekliliklere ve kuruluşun abone olduğu diğer şartlara uygunluğun sağlanması.

Şeffaf, Kârlı ve Sürdürülebilir Ekonomi

Riskleri yönetmek ve kontrol etmek için sistemlerini sistematik olarak değerlendirmek ve gözden geçirmek, sürekli iyileştirme için mekanizmalar kurmak, tüm yaşam döngüsü boyunca performansı değerlendirmek ve önerilen hedeflere ulaşmak için gerekli eylemleri gerçekleştirmek, hedeflere ulaşılmasını sağlamak için doğrulama, denetim ve kontrol süreçleri oluşturmak.

Sürdürülebilirlik kültürünü tüm değer zincirine aktarmak: müşteriler, ortaklar, tedarikçiler ve diğer paydaşlara bunu yaymak.

Holding raporlarında yer alan ekonomik, çevresel ve sosyal performans göstergelerini kullanarak, paydaşlara şeffaf bir şekilde cevaplar vermek. Sosyal değer yaratmayı teşvik ederek, diğer paydaşlarla ortaklıklar ve işbirlikleri oluşturarak sürdürülebilir işletmeler ve döngüsel ekonomi arayışını teşvik etmek.

Holdingin paydaşlarını bilgilendirmek, dahil etmek ve sürekli diyaloğu sürdürmek için kullandığı mevcut ve erişilebilir çeşitli iletişim kanalları bulunmaktadır.

Tüm Mustafa Modoğlu Holding çalışanları, bu politikaya uymaya gönüllüdür ve sadık kalmaktadır.

İlgili Sayfalar Holding Hakkında Başkanın Mesajı Yönetim Kurulu Grup Şirketleri İlkelerimiz Kurumsal Galeri Akaryakıt Ticari Akaryakıt Filo Yakıt Sistemi Enerji Otomotiv İnşaat Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme Lojistik IK Politikası Kariyer Fırsatları Sürdürülebilirlik Haberler Kullanım Koşulları Aydınlatma Metni Grup Şirketleri İletişim Bilgileri

Merkezi Satış İletişim Merkezi
Genellikle bir saat içinde yanıtlıyor

Merkezi Satış İletişim Merkezi
Merhaba 👋

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Şimdi
×
Sohbet Başlat İletişim Merkezi